Lapkritį - kovą

aleksandras.krivoseinas

medininkaipilis.lt

Šimtmečio kelionių projektas: pažinkime Baltijos dvarus

2018. 08. 31

Š. m. gegužės 17 d. Latvijos 100-mečio informacijos centre Nacionalinėje Latvijos bibliotekoje įvyko bendra visų Baltijos šalių pilių ir dvarų asociacijų spaudos konferencija. Pristatytas projektas „Pažinkime Baltijos šalių pilis ir dvarus“, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo ir Latvijos bei Estijos šalių nepriklausomybės paskelbimo šimtmečiams ir Europos kultūros paveldo metams.

Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas spaudos konferencijoje Rygoje pasakė: „Džiaugiamės, kartu su Latvija ir Estija, švęsdami savo tūkstantmetės Lietuvos valstybingumo atstatymo šimtmetį ir tiesdami Baltijos pilių ir dvarų kelią. Kiekviena pilis ar dvaras pasakoja atskirą legendą, o kraštovaizdžio ir architektūrinis paveldas teikia nepakartojamą galimybę grįžti šimtmečius atgal ir pajusti praeities auros dvelksmą“ ir pakvietė keliautojus patirti nepakartojamų įspūdžių Baltijos šalių lobyne – pilyse ir dvaruose.

Taisyklės lankytojams:
Pažinimo ir kelionių kampanijos tikslas – atverti pažinimui kuo įvairesnius dvarus ir pilis visą vasarą, todėl atvirų lankymui pilių ir dvarų skaičius kasdien keisis. Svarbu visuomet pasitikrinti, kurios pilys ir dvarai yra atviri tą dieną, kai Jūs keliausite. Informacija apie atvirus dvarus, lankymo laiką, paslaugas ir renginius bus pateikiama www.visitbalticmanors.com.
Lankytojai per kiekvieną vizitą kviečiami rinkti lipdukus keliautojo kortelėje, kurią galima bus gauti kiekvienoje pilyje ar dvare. Visi, surinkę daugiau nei 5 lipdukus savo šalyje ir 10 kaimyninėse, dalyvaus loterijoje prizams laimėti. Prizus dalyvaujančių pilių ir dvarų atstovai įteiks per baigiamąjį renginį.

Dalyvaujantys Baltijos šalių pilys ir dvarai
Iš Latvijos: Abgunstes muiža, Alūksnes Jaunāpils, Arendoles muiža, Berķenes muiža, Bīriņupils, Blankenfeldes muiža, Cesvainespils, Cēsupils komplekss, Dikļupils, Dundagaspils, Durbespils, Elejas muižas, Tējas namiņš, Gārsenes muiža, Igatespils, Jaunauces muiža, Jaunmokupils, Jaunpilspils, Kārļa muiža, Kokmuižaspils komplekss, Krāslavas muiža, Krimuldas muiža, Krustpilspils, Lielplatones muiža, Lielvircavas muiža, Limbažupils muiža, Litenes muiža, Lizuma muiža, Lūznavas muiža, Mālpilspils muiža, Mežotnespils, Padures muiža, Preiļu muižas komplekss un parks, Rankas muiža, Skrundas muiža, Smuku muiža, Šlokenbekas muiža, Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pilstornis”, Turaidaspils un pilsmuiža, Ungur muiža, Vadakstes muiža, Varakļānupils, Vecaucespils, Veselavas muiža, Virkas muiža, Zaļā (Zaļenieku) muiža. Iš viso – 45.

Iš Estijos: Alatskivi, Anija, Arkna, Aruküla, Aruküla (Koeru), Atla, Cantervilla, Haeska, Illuka, Jäneda, Kassari, Kernu, Kiltsi, Koigi, Kolu, Kostivere, Kukruse, Kumna, Kuremaa, Kärstna, Lasila, Lihula, Loona, Luke, Maidla, Muhupastoraat, Muuga, Olustvere, Palmse, Palupera, Pidula, Pilguse, Puurmani, Raikküla, Ravila, Rogosi, Roosna-Alliku, Räpina, Saka, Sangaste, Suislepa, Suure-Lähtru, Suuremõisa, Taagepera, Triigi, Uderna, Vana Vigala, Vana Võidu, Vasalemma, Vasta, Vihula, Voltveti, Allikukivi veinimõis, Võidula, Vääna. Iš viso – 55.

Iš Lietuvos: Abromiškių dvaras, Akmenos dvaras, Alantos dvaras, Aristavėlės dvaras, Aštriosios Kirsnos dvaras, Aukštosios Fredos dvaras, Babtyno-Žemaitkiemio dvaras, Biržų pilis, Bistrampolio dvaras, Buivydiškių dvaras, Čiobiškio dvaras, Dautarų dvaras, Gedimino pilis, Jakiškių dvaras, Jašiūnų dvaras, Kelmės dvaras, Kurtuvėnų dvaras, Liubavo dvaras, Markučių dvaras, Paberžės dvaras, Paliesiaus dvaras, Panemunės pilis, Plungės dvaras, Renavo dvaras, Rokiškio dvaras, Saldutiškio dvaras, Trakų salos pilis, Trakų Vokės dvaras, Vasaknų dvaras, Zyplių dvaras, Žeimių dvaras. Iš viso – 31.

Kampanijos datos

Lankytojai laukiami nuo gegužės 24 iki rugsėjo 16 dienos.
Pradžios renginys Alantos dvare, Lietuvoje, vyks gegužės 24 d. 12.00 val.
Baigiamasis renginys Latvijoje planuojamas spalio 28 d.

KELIONIŲ PROJEKTAS: PAŽINKIME BALTIJOS DVARUS
Įdomias naujienas ir įvykius Baltijos dvaruose sekite:
www.visitbalticmanors.com
www.facebook.com/visitbalticmanors/

Norėdami gauti daugiau informacijos, susisiekite:
Lietuva, Vilma Dečkutė-Žukauskienė, el. p. lt@visitbalticmanors.com
Latvia, Ilona Kalnina, el. p. lv@visitbalticmanors.com