trakai 
history 
museum

Užsiėmimas skirtas 4 -12 klasių moksleiviams ir suaugusiems
Užsiėmimas vyksta Trakų Salos pilyje.
Užsiėmimo trukmė – 1 valanda.

Edukaciniame užsiėmime atskleidžiama, kad Trakai – tai išskirtinė istorinė vietovė net tik dėl istorinio ir sakralinio paveldo reikšmės, bet ir dėl kraštovaizdžio. XIV – XV a. Trakų miestas kūrėsi salų telkinyje tarp ežerų. Dabartinio Trakų miesto vietoje anksčiau buvo kelios salos. Plečiantis miestui, salų telkinys virto pusiasaliu. Miestą supa penki ežerai: Galvės, Skaisčio, Akmenos, Bernardinų, Totoriškių. Beveik kiekvienas Trakų ežeras susijęs su miesto istorija ar legenda, perduodama iš kartos į kartą – tai mūsų kultūrinis paveldas. Klausydami legendų, galime įsivaizduoti, kaip gyveno žmonės, kaip juos supanti gamta darė įtaką jų gyvenimui ir palyginti, kaip žmonės keitė kraštovaizdį savo veikla ir jis pats keitėsi, bėgant laikui.

Trakų kraštovaizdyje išsiskiria ir keli architektūriniai akcentai: Salos ir Pusiasalio pilys, Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bazilika, Užutrakio rūmai. Užsiėmimo metu demonstruojamos skaidrės  su Trakų miesto ir jo apylinkių vaizdais, nuosekliai papildant vaizdus edukatoriaus pasakojimu, vaizdžiai įpinant legendas apie ežerus.  

Praktinėje užsiėmimo dalyje  dalyviai pasiskirsto į dvi komandas ir dalyvauja protų mūšyje. Klausimus pateikia edukatorius, vadovaujantis pasakojimu, juos iliustruojant skaidrėmis. Atsakymo laikas fiksuojamas smėlio laikrodžio. Proto mūšio nugalėtojai apdovanojami.


Edukacinio užsiėmimo kaina – 1.00 Eur moksleiviui, 2.00 Eur suaugusiajam
Informacija ir registracija: gidai@trakaimuziejus.lt
Telefonu: +370 665 26240. Galima užsisakyti per Kultūros paso sistemą: http://kulturospasas.emokykla.lt

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy