trakai 
history 
museum

Projektas „Kelias į Jeruzalę“ – meno parodos, skirtos mažiems Rusijos miestams, kurios bus eksponuojamos keliuose Rusijos regionuose, daugumoje Europos šalių, kai kuriose Vidurinių Rytų šalyse ir užbaigs pirmąjį savo veiklos etapą. Šių metų rugsėjo 16 d. Salos pilyje esančiose 13-oje ir 14-oje Trakų istorijos muziejaus parodų salėse – oficialus tarptautinės dailės parodos „Kelias į Jeruzalę“ atidarymas. 

Paroda „Kelias į Jeruzalę“ pirmą kartą buvo atidaryta 2019 m. kovo 27 d. Istros miesto, netoli Naujojo Prisikėlimo Jeruzalės vienuolyno, kultūros rūmuose. Balandžio 30 d. paroda atidaryta Menininkų namuose Možaiske, gegužės 17 d. – Gagarino istorijos ir kraštotyros muziejuje (Smolensko sritis), birželio 15 d. – Viazmos (Smolensko sritis) dailės galerijoje.   

Parodose eksponuojami darbai iš Istros, Dmitrovo, Možaisko, Ruzos (Maskvos sritis), Borovsko, Kalugos, Juknovo, Malojaroslavetso, Obninsko (Kalugos sritis), Tulos, Krapivnos, Venevo (Tulos regionas), Kasimovo (Riazanės regionas), Muromo (Vladimiro sritis), Toržoko (Tverės sritis), Viazmos (Smolensko sritis), Totmos (Vologdos sritis).   

2019 m. liepos 8 d. paroda pirmą kartą kirto Rusijos sieną ir atidaryta modernaus meno centre Vitebske. Vitebskas yra vienas garsiausių menininkų miestų – miestas, kuriame kūrė didysis genijus – Markas Šagalas. Rugpjūčio 9 d. paroda atidaryta Baltarusijos Respublikos sostinės Minsko Rusijos mokslo ir kultūros centre.   

Trakų pilyje, rugsėjo 16 d., prasideda naujas projekto „Kelias į Jeruzalę“ etapas. Pirmą kartą paroda kirto Europos Sąjungos sieną.  

Fondas planuoja parodą eksponuoti didžiuosiuose ir mažiausiuose Europos miestuose ir Vidurinių Rytų sostinėse. Vos per trejus darbo metus planuojama aplankyti 54 pasaulio šalis ir 100 istorinių miestų. 2022 m. viduryje paroda atvyks į galutinę stotį – Jeruzalės miestą.   

Parodos pradžioje eksponuojami trys tapybos darbai, sukurti Naujosios Jeruzalės vienuolyno apylinkėse, o didžiojoje vitrinoje pagarba atiduodama pačiam pirmajam viso projekto tapybos darbui. Parodą „Kelias į Jeruzalę“ sudaro beveik 40 dailininkų paveikslų iš 25 mažų istorinių miestų Rusijos centriniuose regionuose ir Baltarusijos Respublikoje. Paveikslai vaizduoja miesto peizažus, šventyklas ir vienuolynus, kurie yra pagrindinės mažų miestų architektūros dominantės. Parodos ekspoziciją sudaro ne tik paveikslai, bet ir infografika, iš kurios parodos lankytojai sužinos pagrindinius įdomius faktus apie kai kurių, projekte pavaizduotų, miestų istoriją. Antrosios salės didžiojoje vitrinoje – mažųjų miesto vaikų ir jaunimo iki šešiolikos metų sukurti penki darbai, atitinkantys parodos idėją bei tematiką.   

Pagal projekto nuostatas, parodose gali sudalyvauti menininkai iš miestų ir šalių, kuriuose jos bus pristatomos. Paroda veiks nuo rugsėjo 16 iki 26 dienos.   

Rusijos mažų istorinių miestų plėtros fondo vadovybė dėkoja Trakų istorijos muziejaus darbuotojams už profesionalų ir nepriekaištingą parodos paruošimą, taip pat projekto „QWIXI“ darbuotojams už neįkainojamą pagalbą ir paramą projektui. Paroda „Kelias į Jeruzalę“ buvo surengta fondo iniciatyva, aktyviai dalyvaujant Borovsko krašto kultūros ir istoriniam centrui (Borovskas, Kalugos regionas), remiant Federalinei bendradarbiavimo agentūrai, Imperatoriškajai Palestinos stačiatikių draugijai, Kūrybinio turizmo centrui (Muromas, Vladimiro sritis), Rusijos valstybiniam turizmo ir paslaugų universitetui (РГУТИС), turizmo informacijos centrui „Rusijos Palestina“ (Istra), kitoms visuomeninėms organizacijoms.

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy