trakai 
history 
museum
Exhibitions

Trakų istorijos muziejus jungiasi prie tarptautinio forumo „Auksinis molbertas” Taikos estafetės!

Trakų istorijos muziejus jungiasi prie tarptautinio forumo „Auksinis molbertas” Taikos estafetės!

Šiandien Ukraina kovoja už savo laisvę!

Nuo š. m. lapkričio 17 d. Trakų Salos pilies prieigose bus galima išvysti talentingų Ukrainos vaikų, tarptautinio forumo „Auksinis molbertas“ dalyvių, įsijungusių į kovą projekte „Taikos estafetė“, parodą „Angelai“. Tai meninis projektas, tapęs Ukrainos kovos, gėrio, pergalės ir šviesos simboliu. Parodą sudaro Lvivo vaikų galerijos ir jos partnerių - Edukacijos ir estetikos komplekso „Meno mokykla“ (Chersonas, Julija Slipich), Vaikų studijos „Bitės“ (Lvivas, Natalia Flyak), Liaudies meno studijos (Lvivas, Vira Tarasenko) – kolekcijos.

„Taikos estafetė“ buvo pradėta Lvivo srityje - remiama Lvivo srities karinės administracijos, globojama labdaros fondo Lvivo vaikų galerijos (Lvivas, Ukraina), forumo įkūrėjos ir iniciatorės Olgos Mykhailiuk, aktyviai bendradarbiaujant su šio fondo garbės nariu Sergii Grichanok (Menų licėjus 133, Charkivas) ir Chersono meno mokyklos direktore Julija Slipich. Šis meninis projektas greitai pasklido įvairiose pasaulio šalyse, o emocija trykštantiems pasaulio vaikų meniniams vaizdams vertimo nereikia - jie išreiškiami nuoširdžiais jausmais, mintimis ir svajonėmis apie taikią Ukrainos ir visos žmonijos ateitį.

Įkvepiantis pavyzdys: prie „Taikos estafetės“ prisijungė ne tik vaikai iš daugiau nei 20 pasaulio šalių, bet ir įvairūs labdaros fondai, viešosios įstaigos, rūpestingi savanoriai ir daugybė kitų,  kurie padeda rengti Ukrainos vaikų unikalias parodas savo šalyse. Parodos eksponuojamos atvirose erdvėse esančiuose reklaminiuose stenduose, administraciniuose pastatuose, įvairiose galerijose, muziejuose ir kitose viešosiose erdvėse. Ukrainoje ,,Taikos estafetė“ pristatoma dvejose parodose: pačioje Lvivo širdyje (atviroje erdvėje) ir Lvivo Andrii Sheptytskyi vardo nacionaliniame muziejuje. Atskiros rinkinių ekspozicijos buvo eksponuojamos Slovakijos, Čekijos, Bulgarijos, Turkijos, Norvegijos, Japonijos, Taivano, Latvijos, Austrijos, Lenkijos, Vengrijos, Italijos, Šveicarijos, Graikijos, Izraelio, JAV, Kanados ir net Antarktidos institucijose. Džiugu, jog tarptautinio forumo „Auksinis molbertas“ partnerių ratas plečiasi ir ,,Taikos estafetę“ priimta Lietuva - Trakų istorijos muziejus didžiuojasi draugyste ir bendradarbiavimu su Ukraina bei įsijungia ir skleidžia ,,Taikos estafetę“ Žemėje!

Parodos ekspoziciją organizuoja Trakų istorijos muziejus.

Parodą galima aplankyti bet kuriuo metu Trakų Salos pilies prieigose (Karaimų g. 43C, Trakai)

Daugiau informacijos:

Olga Mykhailiuk – organizacinio komiteto vadovė, Taikos estafetės forumo įkūrėja (mob., viber: +38067 84 39 767; paštas: mihajluk@gmail.com)

Sergii Grichanok - organizacinio komiteto narys, Taikos estafetės forumo žiuri pirmininkas („Viber“, „WhatsApp“, „Telegram“: +38 097 65 47 109; paštas: serjgrey@gmail.com)

Pranešimą parengė:

Kristina Stankevičienė, TIM kultūrinės veiklos skyriaus vedėja

El. p. kristina.stankeviciene@trakaimuziejus.lt Tel. nr. +370 690 90045

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy