trakai 
history 
museum
News, events

Kunigaikštis Karijotaitis – Mukačevės pilies legenda

Kunigaikštis Karijotaitis – Mukačevės pilies legenda

Liepos 28 dieną visus kviečiame į Trakų Salos pilį! Apsilankiusiųjų laukia staigmena – ne tik nemokamos muziejaus ekspozicijos bei parodos, bet ir tądien pavakary vyksiantys Černigovo (Ukraina) L. N. Revuckio vardo muzikinio koledžo choro pasirodymas bei Mukačevės (Ukraina) dramos teatro spektaklis „Kunigaikštis Karijotaitis – Mukačevės pilies legenda“. Koncertas Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje prasidės 18.00 val., spektaklis pilies kiemelyje – 19.00 val. Renginys, prie kurio įgyvendinimo prisideda Trakų istorijos muziejus, – dalis tarptautinio muzikos, dainos ir šokio festivalio, kurį rengia Ukrainos ir Lietuvos draugija „Meno tiltai“. Festivalio organizatorius – visuomeninė organizacija „Yaskrava Kraina“ („Ryški šalis“, Ukraina).
    
Šis spektaklis – išskirtinis projektas. Jau jį kuriant buvo galvojama apie pritaikymą rodyti įvairiose erdvėse, įskaitant pilis Ukrainoje ir Lietuvoje – šalyse, su kuriomis susijusi istorinė Fiodoro (Teodoro) Karijotaičio asmenybė. Šis Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino anūkas, Vytauto Didžiojo pusbrolis, buvo Podolės kunigaikštystės valdovas, Palanoko pilies Mukačevėje statytojas.
    
Pasak Trakų istorijos muziejaus direktorės Alvygos Zmejevskienės, muziejus – atviras visuomenės nekomerciniams poreikiams. Prasminga, kad vyksta tautas vienijantys, istorinį, kultūrinį identitetą ugdantys tarptautiniai projektai ir Trakų istorijos muziejus aktyviai prie to vyksmo prisideda. Meno projektai, įgyvendinami emociškai, estetiškai paveikiuose istoriniuose objektuose ypač didelę reikšmę turi vaikų ir jaunimo ugdymui. Ateityje muziejus aktyviai šią veiklą plėtos, megzdamas naujus tarptautinius, tarpinstitucinius bendradarbiavimo ryšius, nemokamai atverdamas muziejaus erdves visuomenės poreikiams, kultūrinio turinio renginiams.
    
Atvykus anksčiau, maloniai kviečiame aplankyti Trakų Salos pilies nuolatines ekspozicijas ir laikinąją lituanistinės sidabrakalystės parodą „Argentea Littera“, skirtą susipažinti su Lietuvos praeities elito, dvarų, sakralinės paskirties pastatų tiek utilitarinės, tiek sakralinės, liturginės, ritualinės paskirties tauriųjų metalų praeities meistrų dirbiniais. Taip pat raginame pasinaudoti galimybe sudalyvauti įtraukiančioje edukacinėje veikloje ar daugybę akiai nepastebimų dalykų sužinoti užsisakius ekskursiją su muziejaus gidu! Edukacinius užsiėmimus ir ekskursijas rekomenduojame užsisakyti iš anksto. Daugiau informacijos: www.trakaimuziejus.lt.    
    
Spektaklis, koncertas ir įėjimas į Trakų salos pilį – nemokami. Kviečiame apsilankyti!

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy