Kontaktai

Trakų istorijos muziejus
Kęstučio g. 4
LT - 21104 Trakai

Muziejaus administracija bendras
+370 528 55297
Bendrųjų reikalų skyriaus vedėja
+370 528 53945
Pilies kasa, gidai
+370 528 53946
Faksas
+370 528 55288

Direktorius
+370 528 53941
Vyriausioji buhalterė
+370 528 53947
Sakralinio meno ekspozicija
+370 528 55297
S. Šapšalo karaimų tautos muziejus
+370 528 55286

Daugiau informacijos
info@trakaimuziejus.lt

Darbo laikas

Birželis
Pilis
antradienis - sekmadienis
10:00-19:00

Birželis
Sakralinio meno ekspozicija
trečiadienis - sekmadienis
nedirbame
 
Birželis
S. Šapšalo karaimų tautos muziejus
trečiadienis - sekmadienis
nedirbame
 
Birželis
Medininkų pilis
trečiadienis - sekmadienis
nedirbame

 

Medininkų pilis

Kainos, darbo laikas >>

Šv. Kazimiero g. 2, LT-13192 Medininkų k., Vilniaus r.

Ekskursijų, edukacijų užsakymas, informacija
tel. +370 525 05595,
tel. +370 685 18163
aleksandras.krivoseinas

Skyriaus vedėjas –
Gintautas Terleckas
tel. +370 696 60 246
gintautas.terleckas

Trakų Salos pilyje vyko Šviesos dienos šventė

2019. 12. 17

Tamsų gruodžio 13-osios vakarą Galvės ežerą nušvietė tūkstančiai ugnelių ir įstabus fejerverkas – Trakų Salos pilyje vyko pirmoji skirta visuomenei nemokama Šv. Liucijos, Šviesos dienos, šventė. Renginį organizavo Trakų istorijos muziejus, aktyviai įsijungęs į Trakų, Lietuvos kultūros sostinės, renginių programą.

Penktadienio vakarą pro plačiai atvertus pilies vartus į renginį skubėjo miestelėnai – šeimos su mažyliais ir jau paaugusiais vaikais, garbūs senjorai, smalsus jaunimas. Ore tvyrojo nebylus klausimas – kas gi čia mūsų laukia? Skelbtoje programoje, norint sukurti paslaptingumo šydą, sąmoningai būta nutylėjimų. Susirinkusius šurmuliuojančius trakiečius dar tamsoje skendinčiame didžiajame kieme, skelbdamas renginio pradžią, tylai sutelkė Gintaro Remeikio saksofonas. Įstabi muzika nuvilnijo per žiūrovų širdis. Iš šventiškai padabinto balkono prakalbo Kalėdų Senelis, jam ištarus magišką “Tebūnie šviesa!“ tūkstančiais švieselių suspindo įspūdinga žaliaskarė ir instaliacijos. Šviesos įspūdį, užburiant žiūrovus judesio ir ugnies harmonija, sustiprino ugnies ir šokio studijos „Čiutyta“ ugnies misterija. Primenant pagonybės laikus ir ugnies reikšmę protėviams, žiūrovai buvo pakviesti eiti toliau link spindinčių kunigaikščių rūmų vartų, pro kuriuos įžengus į mažąjį kiemelį pasitiko kalėdiškai, viduramžių dvasioje papuošta erdvė ir ją užpildanti saksofono melodija.

Besiveržianti iš didžiosios menės  šviesa kvietė neužsilaikyti kieme ir traukti toliau. Pasitikusi svečius Trakų istorijos muziejaus direktorė Alvyga Zmejevskienė kalbėjo apie tai, kad malonu matyti gausiai susirinkusius miestiečius. Pabrėžė bendrystės svarbą ir muziejaus norą tapti savu, svarbiu kiekvieno miestelėno gyvenime. „Dirbame ne dėl savęs, ne dėl savitikslės veiklos, dirbame dėl Jūsų,“ – trumpoje, bet šiltoje ir prasmingoje antrosios renginio dalies įžanginėje kalboje teigė muziejaus vadovė. Svečiams buvo trumpai papasakota apie Šv. Liucijos, Šviesos dienos šventės ištakas ir prasmę, lietuviškąsias, dar iš pagonybės laikų atėjusias tradicijas, burtus ir tikėjimus. Būta siurprizų – atlikėjos Jekaterinos Fiodorovos (sceninis vardas Aika) koncertas ir Kalėdų Senelio dovanėlės, kurias gavo visi susirinkusieji. Atmosfera buvo šeimyniškai šventiška ir džiugi, o vakarą vainikavo dar vienas siurprizas – fejerverkas didžiajame kieme.

Didžiulį džiaugsmą renginio svečiams sukėlė ir floristo Manto Petruškevičiaus stulbinančios pilies dekoracijos, kurios buvo puikus fonas šventinėms nuotraukoms, asmenukėms. Energingiausieji skubėjo ir į Salos pilies paštą, iš čia buvo galima išsiųsti sveikinimo atviruką draugams, bičiuliams ar pačiam Kalėdų Seneliui. Atvirukai buvo žymimi vieninteliu Lietuvoje oficialiu Kalėdų Senelio antspaudu.

Trakų istorijos muziejus nuoširdžiai dėkoja renginio rėmėjams UAB „Nemuno banga“, UAB „Armo“, UAB „Vainėda“, „Trakų kooperacijos prekyba“ ir visiems apsilankiusiesiems. Ramaus Šv. Kalėdų laukimo ir gražių švenčių! Iki sekančių susitikimų!

                               
Brigita Balčytienė,
Trakų istorijos muziejus
Ryšių su visuomene ir edukacijos skyriaus vedėja
Tel.: +370 611 85612, el. paštas: b.balcytiene@trakaimuziejus.lt