Trakų istorijos muziejus aktyviai rūpinasi savo turimų vertybių išsaugojimu ir visuomenės kultūros paveldo puoselėjimu. Tačiau dėl restauravimo specialistų trūkumo muziejus susiduria su dideliais iššūkiais. Dalis eksponatų, ypač metalo dirbiniai, yra prastos būklės – juos paveikusi korozija, o tekstilės ir raštijos eksponatai reikalauja sudėtingų konservavimo bei restauravimo darbų.
Siekiant išspręsti šias problemas, buvo įgyvendintas projektas, kurį finansavo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija. Projekto metu restauruoti trys vertingi eksponatai: vienas raštijos (Knyga. Zielnik. Szymona Syreńskiego, GEK 2698) ir du tekstilės(Kyrchos TIM GEK 6875 ir TIM GEK 10801). Šie darbai yra ne tik svarbus žingsnis eksponatų išsaugojimo kelyje, bet ir užtikrina jų tinkamą eksponavimą bei pristatymą visuomenei.
Tekstilės eksponatų restauravimas
Restauruojant du tekstilės eksponatus, buvo atlikti detalūs tyrimai, dėmių valymas, audinių skalbimas, naujų audinių dažymas bei jų dubliavimas. Restauraciniai darbai taip pat apėmė lopų pridaigstymą, skylučių užlopymą ir adymą specialiu restauraciniu dygsniu. Atlikti darbai užtikrino tekstilės eksponatų stabilizavimą ir pasiruošimą eksponavimui.
Raštijos eksponato restauravimas
Restauruojant raštijos eksponatą, buvo atlikta išsami tyrimų ir konservavimo darbų seka. Tyrimai apėmė cheminius, fizinius bei mikrobiologinius popieriaus ir kitų medžiagų analizės metodus. Eksponatas buvo valomas, dezinfekuojamas, pašalintos dėmės, sustiprinti įplėšimai ir atkurti prarasti fragmentai. Po šių darbų eksponatas yra paruoštas ilgalaikiam saugojimui.
Tekstilės eksponatai ateityje papildys nuolatinę S. Šapšalo karaimų tautos muziejaus ekspoziciją, kur jie taps svarbia kultūrinio paveldo dalimi.
Šis projektas ne tik išsaugojo unikalius Trakų istorijos muziejaus eksponatus, bet ir prisidėjo prie Lietuvos kultūros paveldo apsaugos ir sklaidos.
Restauravimo darbai
Restauravimo darbai
Cheminiai tyrimai