trakų 
istorijos 
muziejus
Renginiai, naujienos

EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS TRAKŲ MUZIEJUJE

EUROPOS ARCHEOLOGIJOS DIENOS TRAKŲ MUZIEJUJE

Birželio 16 d., penktadienį, Trakų istorijos muziejuje vyks edukaciniai užsiėmimai, pažintinės ekskursijos po restauravimo dirbtuves ir kitos patyriminės, įtraukiančios praktinės veiklos, skirtos Europos archeologijos dienoms paminėti ir populiarinti archeologiją – istorijos mokslo šaką.

Kviečiame registruotis!

Programa:

9:00-10:00 Pažintis su archeologija

Trakų istorijos muziejus, Trakų salos pilis

(Karaimų g. 43C , Trakai) 

Būtina išankstinė registracija

Edukacinis užsiėmimas „Tyrinėkime praeitį kartu!“ Užsiėmimo metu dalyviai turės galimybę pažvelgti į praeitį ir sužinoti, kaip archeologai tiria ir rekonstruoja istoriją, remdamiesi rastais artefaktais ir kitais duomenimis. Susipažins su tyrimų metodais bei įranga, kuri yra naudojama archeologinių kasinėjimų metu. Trumpai apžvelgsime pagrindinius archeologinio darbo principus.

Ugnius Budvydas

Mob. Tel. +37067760577

ugnius.budvydas@trakaimuziejus.lt

10:00-11:00 Nematomas paveldas: piliakalniai

Trakų istorijos muziejus, Trakų salos pilis

(Karaimų g. 43C , Trakai) 

Būtina išankstinė registracija

Edukacinis užsiėmimas „Nematomas paveldas: piliakalniai“ Užsiėmimo metu dalyviai sužinos kas yra piliakalnis, kokia šių gynybinių įrengimų istorija Lietuvoje? Piliakalniai – natūralios ar žmonių supiltos kalvos? Kaip skaityti piliakalniuose užkoduotą istorinę informaciją? - siekiama ne tik į juos atsakyti, bet ir išsikelti kitus klausimus, susijusius su piliakalnių istorija bei šių objektų tyrimų metodais, gilintis į ateities tyrimų perspektyvas, galimybes prisidėti prie piliakalnių tyrimų savo gimtajame krašte.

Darius Deinarovičius

Mob. Tel. +37069070703

darius.deinarovicius@trakaimuziejus.lt

Pažintinės edukacinės ekskursijos po restauravimo dirbtuves:

Trakų istorijos muziejus, Trakų Pusiasalio pilis

(Kęstučio g. 4, Trakai) 

Būtina išankstinė registracija

11:00-13:00

Edukacinis užsiėmimas „Dokumentų restauravimo dirbtuvės“. Susipažinsite  su dirbtuvių aplinka, naudojamais įrankiais, medžiagomis. Sužinosite, kodėl „suserga“ knygos,  kaip jas saugoti nuo „ligų“ ir ar galima knygą „pagydyti“.

Visi drauge išsiaiškinsime, kokios knygos buvo rišamos Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje ir Trakų Salos pilyje? Kas ir kam jas rišdavo? O gal norėsite patys tapti viduramžių knygrišiu? Mielai prašom! Galėsite išmėginti pagrindinius senosios knygrišystės procesų etapus:

1) Popieriaus lakštų lankavimą ir brošiūravimą;

2) Lankų susiuvimą į bloką siuvimo rėme;

3) Knygos bloko kraštų pjovimą gobeliu – rankiniu diskiniu peiliu.

Praktinio užsiėmimo metu įrišime nedidelę odinę knygelę, o jos viršelį dekoruosime vienetiniais žalvariniais spaudais, rekonstruotais pagal XVI a.- XVII a. LDK valdovų ir  didikų knygų rinkinius.

Rimas Supranavičius

Tel.+37052855297

Mob. tel. +37061445058

rimas.supranavicius@trakaimuziejus.lt

11:00-13:00

Edukacinis užsiėmimas „Metalo restauravimo dirbtuvės“. Dalyviai supažindinami su istorinio metalo restauravimo dirbtuvėmis, įranga, medžiagomis, restauratoriaus darbo ypatumais, restauruojamais eksponatais.

Kaip ir iš kur patenka metalo dirbiniai į restauratoriaus rankas? Kodėl jie sensta ir kaip restauratorius juos atgaivina? Sužinosite tai praktinio užsiėmimo – intervencinio konservavimo metu. Išmėginsite keletą restauravimo procesų: metalo dirbinio plovimą, paviršiaus valymą, pašalinsite įvairius nešvarumus ir rūdis.

Simonas Senulis

Mob. tel. +37060198602

Simonas.senulis@trakaimuziejus.lt

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika