trakai 
history 
museum
Exhibitions

Tarptautinio ekslibrisų konkurso „TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus) dalyvių paroda

Tarptautinio ekslibrisų konkurso „TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus) dalyvių paroda

Trakai, 2023 m. lapkričio 25 d.

2023 metais – Trakų istorijos muziejaus veiklos 75-oji sukaktis. Pasitikdamas šią progą Trakų istorijos muziejus rengė ir tarptautinį, septintąjį, ekslibrisų konkursą ,,TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus).

Ekslibrisas, XV a. atsiradęs kaip knygos meno dalis, kaip leidinio savininką nurodantis ženklas, XXI a. yra šiek tiek nutolęs nuo pagrindinės paskirties ir dažnai skiriamas istorinės atminties, kultūros, iškilių asmenybių, dabarties gyvenimo aktualijoms įprasminti talpia menine, poetine, alegorine kalba.

Trakų istorijos muziejus, įkurtas gūdžiu sovietmečiu ir buvęs politinės propagandos įrankis, išgyveno radikalias transformacijas. Nuo pirmojo laisvės gurkšnio ir geležinės uždangos atsivėrimo XX a. antroje pusėje iki besitęsiančių dinamiškos dabarties pokyčių. Šis muziejus, kaip veikianti institucija, keitėsi ir evoliucionavo taip, kaip ir pati Lietuva: kadaise buvę valdomi režimo, tapę istorinių manipuliacijų ir politinės propagandos įrankiais, jau daugiau nei tris dešimtmečius muziejai keliauja kita, vertybinio kompaso rodoma kryptimi. Sprendžiame dilemą: ne Kas yra Muziejus, Koks yra Muziejus, bet Su Kuo yra muziejus. „Naujasis muziejus“, kai jo praktikai mato save kaip partnerius, atliekančius svarbų vaidmenį keičiant visuomenę, skatinant jos įsitraukimą bei dalyvavimą kultūroje mažindami socialinę atskirtį.

Tikėjomės, kad konkurso tema ir jos potemės leis ne tik atsiskleisti meniniam, estetiniam profesionalumui ir kūrybiškumui, profesinių subtilybių išmanymo ir žinių bagažui, pažadins smalsumą, ieškant naujo žvilgsnio, paners į gilesnio pažinimo paieškas, kad Muziejus bus priimtas kaip naujomis idėjomis trykštanti versmė, šviesios ir intelektualios kultūrinės aplinkos kūrėjas.

Drąsa žengti į priekį, atvirumas ieškoti naujų krypčių, formų, nebijoti netradicinių sprendimų, įvairovės, atvirai kalbėti ir susikalbėti, formuoti pokyčius, megzti vietines bei tarptautines draugystes, partnerystes ir kitos muziejaus veiklą lydėjusios savybės, padiktavusios jubiliejinių metų devizą – „Bendrystėje – jėga!“, turėjo įkvėpti ir konkursantus. Nepaprastai džiaugiamės, kad šiemet iš naujo pažinti mūsų Muziejų ryžosi 58 profesionalūs dailininkai iš 20 valstybių, sukūrę 106 darbus bei 113 šešių valstybių vaikų ir jaunimo atstovų, konkursui pateikę 121 ekslibrisą. Profesionalių dailininkų parodai atrinkti 75 darbai: I-III premijų laimėtojai, 1-3 vietų diplomantai kūrę ekslibrisus tradicinėmis bei kompiuterinės grafikos technikomis, 12 konkurso laureatų ir 54 dailininkų darbai, patekę į katalogą.

Sveikiname Muziejų ir jubiliejui skirto tarptautinio ekslibrisų konkurso dalyvius linkėdami, kad ir ateityje nepritrūktų kūrybinio polėkio, atkaklumo, šviesių minčių ir įkvėpimo!

Parodos organizatorius: Trakų istorijos muziejus

Paroda (dailininkų profesionalų) veiks nuo 2023 m. lapkričio 25 d. iki 2024 m. vasario mėn. pab.

Parodą galima apžiūrėti Trakų Salos pilyje (Karaimų g. 43C, Trakai), lapkričio mėn.: antradieniais – sekmadieniais, 10.00–18.00 val.; gruodžio – vasario mėn.: trečiadieniais – sekmadieniais, 10.00–18.00 val.

Paroda (vaikų ir jaunimo iki 19 m.) veiks nuo 2023 m. gruodžio 04 d. iki 2024 m. vasario mėn. pab.

Parodą galima apžiūrėti Trakų meno mokykloje (Karaimų g. 10, Trakai), mokyklos darbo laiku.

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy