trakai 
history 
museum
Exhibitions

UNESCO kviečia turistus atrasti romantiškąjį Vilnių.

UNESCO kviečia turistus atrasti romantiškąjį Vilnių.

2019-03-22 Medininkų pilies konferencijų salėje atidaroma paroda „UNESCO kviečia turistus atrasti romantiškąjį Vilnių.

Europos Sąjungos remiama UNESCO drauge su žurnalu „National Geographic“ parengė pavyzdinę turizmo programą, skirtą propaguoti į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą įtrauktus mažiau žinomus Europos kultūros paveldo objektus. Taigi šis projektas bus vykdomas ES ir Kinijos turizmo metais, kurie paskelbti ir Europos kultūros paveldo metais.

Projekto tikslas – kviesti Europos, Jungtinių Amerikos Valstijų ir Kinijos turistus giliau pažinti ir suvokti Europos kultūros paveldą, tradicijų reikšmę, susipažinti su istoriniais įvykiais bei išskirtinėmis asmenybėmis ir kartu įgyti naujų patirčių. Tam tikslui buvo sukurti keturi tematiniai maršrutai: Romantiškoji Europa, Antikinė Europa, Požemių Europa ir Karališkoji Europa.

Turistams siūloma atrasti beveik nežinomų Europos vietovių išskirtinumą – ne tik lankant turizmo objektus, bet ir susipažįstant su vietinių žmonių gyvenimo būdu, mitybos papročiais ir tradiciniais amatais.

Vilnius, kuris gali puikuotis vienu didžiausių senamiesčių Šiaurės Europoje, drauge su šešiomis Pasaulio paveldo vietovėmis įtrauktas į maršrutą – Romantiškoji Europa. Lietuvos sostinė Vilnius visada buvo vadinamas romantišku miestu. Žaluma, puošianti ir gaivinanti kasdienį miesto gyvenimą, bažnyčių varpai, skaičiuojantys valandas, ramus Vilnios tekėjimas, siaurų gatvelių išraizgytas Senamiestis – tai neišdildomi įspūdžiai, kuriuos turistai išsiveža iš Lietuvos sostinės. Ne veltui Vilniaus senamiestis buvo pripažintas visos žmonijos kultūros paveldu ir 1994 m. įtrauktas į UNESCO pasaulio kultūros paveldo sąrašą.

Vilnius pasauliui gali papasakoti daug istorijų ir legendų. Viena gražiausių – valdovų Barboros Radvilaitės ir Žygimanto Augusto meilės istorija, nepamirštama jau penkis šimtus metų. Ši istorija ir šiandien dažną tarsi įkvepia iš naujo pajusti meilę ir ištikimybę, nustelbiančią kasdienes vertybes: privilegijas, turtines priklausomybes ir varžančias normas.

Prie projekto įgyvendinimo prisideda Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūra, VšĮ „GO Vilnius“, VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ bei Lietuvos įvaizdžio grupė.

Su maršrutais galima susipažinti interneto svetainėje https://visitworldheritage.com/en/eu

Paroda veiks iki 2019-05-13.

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy