trakų 
istorijos 
muziejus
Renginiai, naujienos

VIII TARPTAUTINIS EKSLIBRISŲ KONKURSAS 2024„Trakų diplomatijos tiltai: vizitai, ambasados, atsiminimai“

VIII TARPTAUTINIS EKSLIBRISŲ KONKURSAS 2024„Trakų diplomatijos tiltai: vizitai, ambasados, atsiminimai“

Diplomatija – tai kelias, vedantis per sudėtingus tarptautinių santykių labirintus, kur kiekvienas žodis, gestas ir sprendimas gali turėti gilią reikšmę. Diplomato rankose slypi galia kurti tiltus tarp tautų, puoselėti taiką ir harmoniją, kurti sąjungas ir partnerystes.

            Nepaprastai džiaugiamės ir skubame pranešti, kad šiemet kasmetiniame, Trakų istorijos muziejaus rengiamame eklibrisų konkurse, tema „Trakų diplomatijos tiltai: vizitai, ambasados, atsiminimai“  ryžosi dalyvauti 44 profesionalūs dailininkai iš 12 valstybių, sukūrę 70 darbų bei 127 keturių valstybių vaikų ir jaunimo atstovai, konkursui pateikę 151 ekslibrisą.

            Nuoširdžiai sveikiname visus konkurso dalyvius. Jūsų kūriniai išryškino diplomatijos meno savitumą, o kūrybingai perteikti vizitai ir ambasados tapo gyvais simboliais, jungiančiais praeitį su dabartimi. Šie darbai – ne tik atminimas, bet ir tiltas, per kurį ateities kartos galės pažinti Trakų krašto istoriją nauju kampu.

            Dėkojame, kad savo talentu prisidedate prie kultūros ir meno sklaidos, o nugalėtojams linkime, kad ši pergalė taptų tik dar vienu žingsniu kūrybinėje kelionėje, kupinoje naujų idėjų, pasiekimų ir įkvėpimo!

Viduramžių diplomatinis bendravimas skyrėsi nuo šiuolaikinės diplomatijos, buvo fragmentiškas, o ne tęstinis. Fiksuota delegacijų sistema ir nuolatinis pastoviai reziduojančių ambasadorių organas – pagrindiniai šiuolaikinės diplomatijos elementai išryškėjo tik XV amžiaus pabaigoje, kai daugelis Italijos miestų-valstybių įkūrė pirmąsias nuolatines užsienio atstovybes. Toje epochoje ryškėja miestų diplomatija, piliečių diplomatija, monarchų ir valstybių diplomatijos. Tiek dabar, tiek praeities epochose iš pradžių diplomatija atmeta valstybę kaip pagrindinį diplomatijos veikėją: diplomatiją vykdo asmenys, o ne beveidžiai metonimai. Sprendimus aukščiausiose valstybių valdymo institucijose galiausiai priima žmonės, turintys savo asmenybę, patirtį ir darbotvarkes, veikiantys tam tikrame politiniame ir kultūriniame kontekste.
Vienas iš pagrindinių viduramžių diplomatijos bruožų buvo didžiulis diplomatinių veikėjų spektras, panašus į įvairius nevalstybinius veikėjus, kurie ir šiuo metu užsiima diplomatiniais santykiais. Valdovai, riteriai ir patricijai, misionieriai, piligrimai ir nuncijai, diplomatai, raštininkai ir amatininkai, vienuoliai, intelektualai ir mokslininkai, pirkliai, vienuoliai ir kariūnai, menininkai, muzikantai ar politikai, keliaujantys tranzitu ir susipažinti su pačia Lietuva. Visi, kurie paliko savo įspaudus mūsų istorijoje ir parsivežė įspūdžius, užfiksuotus duomenis dienoraščiuose, korespondencijoje, parašę pirmuosius „kelionių vadovų“ prototipus, fiksavę įspūdžius kelionių donatorių ataskaitose, parašę savo atsiminimus ar memuaruose fiksavę jau kiek susigulėjusius įspūdžius, kūrė visos šalies ir Trakų miesto pasaulinį įvaizdį. Kartografų, dailininkų užfiksuoti atvaizdai, o vėliau atsiradusios fotografijos ir filmuota medžiaga yra išsamūs, nuoseklūs ir veik neabejotino turinio šaltiniai.
Trakų miestui teko nemenkas vaidmuo palaikant tiek ekonominius, tiek politinius ryšius su užsienio valstybėmis. Šis miestas, kaip joks kitas, siejamas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto valdymo epocha – XV a. pr. Trakai buvo klestintis miestas, jame lankėsi daug pirklių, garbingų svečių, užsienio pasiuntinių, kurie buvo priimami Salos pilies rūmų reprezentacinėje menėje.
Kviečiame šio konkurso dalyvius taip pat įgyvendinti diplomatinę misiją – paroda virtę jūsų darbai, kaip spalvingas kelionių vadovas pristatys patrauklų, įvairų, nenuobodų svetingo miesto veidą. Konkurso tarptautiškumas talkina ręsti vis naujus Trakų diplomatijos tiltus, o konkursantai taps tais ambasadoriais, kurie Trakus pristato pasauliui kaip unikalią, naujų atradimų, didingos istorinės praeities, dabartimi gyvenančią ir ateičiai įsipareigojančią vietą.

Konkurse gali dalyvauti dailininkai profesionalai ir 419 metų amžiaus vaikai bei moksleiviai.

Ekslibrisų siuntimas:

Ne Europos šalims: darbai turi būti išsiųsti iki 2024 m. rugsėjo 20 d. (imtinai, galioja pašto registracijos data).
Europos šalims: darbai turi būti išsiųsti iki 2024 m. rugsėjo 30 d. (imtinai, galioja pašto registracijos data).

Visą informaciją apie konkurso sąlygas ir dalyvio anketą rasite:

DAILININKAI PROFESIONALAI

1. KONKURSO NUOSTATAI (.PDF)

VAIKAI IR JAUNIMAS

2. KONKURSO NUOSTATAI (.PDF)

PROJEKTO KOORDINATORĖ

Eglė Gineikė

El. p. egle.gineike@trakaimuziejus.lt

Tel. Nr. +370 528 55297

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika