trakai 
history 
museum

Šventinį koncertą dovanoja VYRŲ VOKALINIS ANSAMBLIS SENI DRAUGAI (vadovas Petras Garšva)

Apie ansamblį: 1960 m. rugsėjo mėn. Buivydiškių žemės ūkio technikumo dėstytojai susibūrė į kvartetą, kuriam vadovavo Algis Vaitkus. Po metų kvartetas išaugo į ansamblį ir per aštuoniolika metų aktyviai vykdė savo veiklą: dalyvavo gausybėje peržiūrų, įvairiuose renginiuose, konkursuose, radijo ir televizijos laidose. 1995 m. ansambliui vadovauti pradėjo dabartinis vadovas, kompozitorius Petras Garšva, kuris harmonizavo, aranžavo bei kūrė daugelį ansamblio atliekamų dainų. Vadovaujant P. Garšvai laimėta ne viena prizinė vieta: televizijos laidose, konkurse „Sidabriniai balsai“, respublikinių švenčių minėjimuose. Vokalinis ansamblis „Seni draugai“ dažnai koncertuoja įvairiuose renginiuose, religinėse šventėse, bažnytinių pamaldų metu.

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime drauge!Medininkų pilies lankymas ir koncertas – NEMOKAMI.

Kviečiame atvykti į valstybingumo lopšį, senąją Lietuvos sostinę – Trakus, aplankyti Salos pilyje įkurtas ekspozicijas, čia pasisemti istorinių žinių, praeities valdovų galybės ir išminties, įkvėpimo ir drąsos ateities darbams. Vasario 16-ąją paminėkime stiprindami istorinę atmintį ir puošdamiesi tautine atributika! Ją lankytojams dovanoja Jus mylintis Trakų istorijos muziejus. Lipdukus su trispalvėmis ir nemokamus įėjimo bilietus galima pasiimti bilietų kasoje. Muziejaus lankymas, edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos nemokamai.

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime drauge!

Programa:

Trakų Salos pilies ekspozicijos lankymas (10.00–17.30 val.)

Kūrybinės dirbtuvėlės „Geltona, žalia, raudona” (11.00 val. Kunigaikščių rūmai, donžonas, edukacinė klasė)

Paskaita / diskusija „Lietuvos valstybingumo simboliai” (12.30 val. Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)

Apžvalginės ekskursijos po Trakų Salos pilį (12.30–15.00 val. kas pusvalandį)

Medinė dėlionė „Trakų Salos pilis” (13.30 val. Kunigaikščių rūmai, donžonas, edukacinė klasė)

Edukacinė veikla „Lietuvos pinigų istorija nuo mainų iki lito” (14.30 val., Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)


Edukacinė veikla „Viduramžių karyba” (16.00 val. Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)

Parodos lankymas: Tarptautinio ekslibrisų konkurso „TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus) dalyvių paroda

NEMOKAMAI

Trakų Salos pilis skambiai pasitinka Tris Karalius!

2024 m. sausio 5-ąją, 18.00 val. Trakų istorijos muziejus kviečia skambiai pasitikti Trijų Karalių šventę įstabaus grožio Trakų Salos pilyje, čia drauge užverti vartus didžiosioms žiemos šventėms, kartu užbaigiant džiaugsmo kupiną metų pradžios šventinio laikotarpio ciklą. 

Sausio 6-oji tradiciniame kalendoriuje yra Trijų Karalių šventė. Bažnyčios liturginiame apeigyne ji vadinama Viešpaties Apsireiškimu, kuomet trys išminčiai, vedini Mesijo žvaigždės, atėjo nusilenkti ir įteikti dovanų Betliejuje gimusiam kūdikėliui Jėzui, pripažindami jį viso pasaulio Išganytoju. Kartu baigiasi didžioji saulės sugrįžimo šventė, trukusi lygiai dvylika dienų, o šviesaus paros metas pailgėja per gaidžio žingsnį. Tądien baigiasi kalėdinis laikotarpis.  O atgimstant šviesai gamtoje, svarbu, kad ji sužibėtų ir širdyse. 

Renginyje violončelės skambesiu žiūrovus užburs Širvintų meno mokyklos ir Violončelininkų mokyklos jaunieji muzikantai (meno vadovas Valdas Povilaitis, koncertmeisteris Gintaras Pauliukonis). Violončelės balsai ir specialiai Trakų Salos piliai parengta šventinio koncerto programa pažadins nekasdienius potyrius: tai bus dovana kiekvienam, mylinčiam muziką, gerbiančiam istoriją ir muzikines tradicijas. Jaunieji violončelininkai kvies į muzikinę kelionę, leisiančią pajusti ypatingą didingųjų laikus menančią, įkvepiančią ir žavinčią dvasią. Programoje skambės menuetai, maršai, himnai ir kiti kūriniai.

Renginį organizuoja Trakų istorijos muziejus ir Širvintų meno mokykla.

Švęsti kviečiame –

2024 m. sausio 5 d. (penktadienį), Trakų Salos pilyje (Karaimų g. 43C, Trakai)

Šventinė programa Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje nuo 18.00 val.

Renginys nemokamas

Parengė: Kristina Stankevičienė, TIM kultūrinės veiklos skyriaus vedėja

El. p. kristina.stankeviciene@trakaimuziejus.lt

Tel. nr. +370 690 90045

2023 12 27

Trakai, 2023 m. gruodžio 6 d.

Trakų Salos pilyje – Šv. Liucijos šviesos sugrąžtai!

Š. m. gruodžio 13-ąją, 19.00 val., tamsiausiuoju metų laiku, Trakų istorijos muziejus kviečia į didingąją Trakų Salos pilį tradiciškai apsigaubti šviesos ir šilumos skraiste kartu švenčiant Šv. Liucijos – Šviesos dieną. Šventinei simbolikai įprasminti žiūrovai bus kviečiami kartu dalyvauti kultūrinio vyksmo šviesoje: nuoširdžiai pasidžiaugti Trakų istorijos muziejaus prasminga leidybine veikla, pasimėgauti mistiniu postfolkloro atlikėjų Agotos ir Tomos koncertu bei žavėtis Trakų Salos pilies erdvėse švytinčiomis meninėmis lazerių projekcijomis, nešančiomis šviesią žinutę ir palaimingus linkėjimus miesto žmonėms. Renginio metu vyks Tarptautinio exlibrisų konkurso „TIM-75“ laureatų apdovanojimų ceremonija ir kitos širdžių šilumą atliepiančios veiklos.

Gruodžio 13-oji reikšminga ir tradiciniame metų cikle, ir savo kultūrine atmintimi – tądien minima Šv. Liucijos diena. Tai III-IV amžių sandūroje Sirakūzuose gyvenusi mergelė, neišsižadėjusi krikščionybės nei grasinama atiduoti į gėdos namus, nei deginama ugnimi, žudoma kalaviju. Iš šventosios legendos buvo sureikšminta tyrumo ir ugnies simbolika, taip reikalinga šio meto gamtos nykimo slegiamam žmogui. Šiandien Šv. Liucijos švente džiaugiasi visos tautos, gyvenančios Baltijos jūros skalaujamose šalyse, o jos vardas kilęs iš lotyniškojo žodžio lux – „šviesa“. Viduramžių paslaptis saugančios Trakų Salos pilies mūro sienos ir specialiai šiai datai parengta programa leis pasijusti įkvėptiems minėtinos šventės dvasią.

2023 metai – Trakų istorijos muziejaus veiklos 75-oji sukaktis. Pasitikdamas šią progą muziejus surengė tarptautinį, septintąjį, ekslibrisų konkursą ,,TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus), įkvėptą jubiliejinių metų muziejaus devizu – „Bendrystėje – jėga!“. Simboliškai Šviesos dieną vyks šviesos skleidėjų – Tarptautinio exlibrisų konkurso „TIM-75“ laureatų apdovanojimai. Konkurso tema „Su kuo yra muziejus” – „Naujasis muziejus” ir jos potemės dalyviams leido ne tik atsiskleisti jų meniniam, estetiniam profesionalumui ir kūrybiškumui, profesinių subtilybių išmanymo ir žinių bagažui, bet ir pažadino smalsumą, ieškant naujo žvilgsnio, paneriant į gilesnio pažinimo paieškas tikint, kad Muziejus bus priimtas kaip naujomis idėjomis trykštanti versmė, šviesios ir intelektualios kultūrinės aplinkos kūrėjas. Nepaprastai džiaugiamės, kad šiemet iš naujo pažinti mūsų Muziejų ryžosi 58 profesionalūs dailininkai iš 20 valstybių, sukūrę 106 darbus bei 113 šešių valstybių vaikų ir jaunimo atstovų, konkursui pateikę 121 ekslibrisą. Profesionalių dailininkų parodai atrinkti 75 darbai: I-III premijų laimėtojai, 1-3 vietų diplomantai kūrę ekslibrisus tradicinėmis bei kompiuterinės grafikos technikomis, 12 konkurso laureatų ir 54 dailininkų darbai, patekę į katalogą.

Renginyje lankytojų laukia dar viena šviesi staigmena – Trakų istorijos muziejus kvies drauge pasidžiaugti naujausiu leidiniu – „Trakų apylinkių tautosaka. Trakai ežerų atspindžiuose: legendos, padavimai, sakmės“. Tai unikalus leidinys, pristatantis ir populiarinantis rankraštiniuose šaltiniuose esančią, Trakų apylinkėse surinktą sakytinę tautosaką, patraukliai atskleidžiančią ir išryškinančią savitą vietovės daugiakultūriškumą, pasaulėžiūrą, tradiciškumą ir unikalumą. Knyga papildyta QR, kurio dėka galima susipažinti su vietovės ikonografine medžiaga ir autentišku muzikiniu folkloru (garso įrašais). Leidinio pristatymą užburs postfolkloro atlikėjų Agotos ir Tomos atliekamos muzikos garsų skambesys. Renginio veiklas vainikuos ir įspūdį stiprins teminės lazerių projekcijos Trakų Salos pilies erdvėse, kuriomis bus galima gėrėtis nuo 18.00 val. iki 23.00 val.

Šiltoms švieselėms įsižiebus, muzikinėms pašvaistėms nuskambėjus, pamąstysime apie tai, ką paleisime ir paliksime besibaigiantiems metams, už ką turime padėkoti, su kokiomis viltimis pasitiksime Naujuosius Metus. Trakų istorijos muziejus linki sugrįžtančios šviesos pajautos širdyse ir Jūsų namuose!

Švęsti kviečiame –

Gruodžio 13 d. (trečiadienį), Trakų Salos pilyje (Karaimų g. 43C, Trakai)

Šventinė programa Trakų Salos pilies menėje nuo 19.00 val. iki 20.00 val.

Šventinės lazerių projekcijos Trakų Salos pilyje veiks 18.00–23.00 val.

Parengė: Kristina Stankevičienė, Kultūrinės veiklos skyriaus vedėja

El. p. kristina.stankeviciene@trakaimuziejus.lt

Tel. nr. +370 690 90045

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Kas atrado Trakus ir iš Kernavės perkėlė sostinę į Senuosius Trakus? Ar girdėjai, kaip legendinis Vytauto Didžiojo žirgas gelbėjo karaimus nuo potvynių? Ar žinai, kaip atsirado didieji Trakų ežerai ir kodėl Galvė reikalauja aukų? Kokios paslaptys gaubia Galvės ežero salas ir dugne paskandintas lobių skrynias? Kur veda požeminiai Trakų ežerų tuneliai? Ar girdėjai apie mistinius nutikimus Trakų pusiasalio kalne? Kodėl Trakų žvejai bijo moterų „blogom akim“? Ar žinojai, kad Trakai kada nors turi nuskęsti?

Gausybę stebuklingų, neįtikėtinų istorijų ir nutikimų rasite šioje „Trakai ežerų atspindžiuose: legendos, padavimai, sakmės“ vaikams ir ne tik jiems knygelėje, kurios didžiausia vertė – autentiškai pateikta vietovės ir apie ją tautosaka, kadaise surinkta kraštotyrininkų iš Trakų apylinkių.

Atrask istorinę Lietuvos sostinę – Trakus – iš naujo! Pažink tautosaką, nusikeldamas į Trakų ežerų atspindžiuose mirguliuojantį stebuklingą legendinės vietovės mitinį ir mistinį pasaulį!

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba

Projektą įgyvendino: Trakų istorijos muziejus

Projekto vadovė: Trakų istorijos muziejaus Kultūrinės veiklos skyriaus vedėja Kristina Stankevičienė

Partneriai: Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Trakų rajono savivaldybė viešoji biblioteka, Lietuvos muzikos ir teatro akademija

trakai 
istorijos muziejus

Opening Hours

March, April,
October, November
II-VII 10:00 – 18:00

May – September
I – VII 10:00 – 19:00

December-February
III – VII 10:00 – 18:00

contacts

Tel:+370 528 55297
Company code: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

solution

© 2020 Trakai Island Castle Museum
Privacy Policy