trakų 
istorijos 
muziejus

Viduramžių diplomatinis bendravimas skyrėsi nuo šiuolaikinės diplomatijos, buvo fragmentiškas, o ne tęstinis. Fiksuota delegacijų sistema ir nuolatinis pastoviai reziduojančių ambasadorių organas – pagrindiniai šiuolaikinės diplomatijos elementai išryškėjo tik XV amžiaus pabaigoje, kai daugelis Italijos miestų-valstybių įkūrė pirmąsias nuolatines užsienio atstovybes. Toje epochoje ryškėja miestų diplomatija, piliečių diplomatija, monarchų ir valstybių diplomatijos. Tiek dabar, tiek praeities epochose iš pradžių diplomatija atmeta valstybę kaip pagrindinį diplomatijos veikėją: diplomatiją vykdo asmenys, o ne beveidžiai metonimai. Sprendimus aukščiausiose valstybių valdymo institucijose galiausiai priima žmonės, turintys savo asmenybę, patirtį ir darbotvarkes, veikiantys tam tikrame politiniame ir kultūriniame kontekste.
Vienas iš pagrindinių viduramžių diplomatijos bruožų buvo didžiulis diplomatinių veikėjų spektras, panašus į įvairius nevalstybinius veikėjus, kurie ir šiuo metu užsiima diplomatiniais santykiais. Valdovai, riteriai ir patricijai, misionieriai, piligrimai ir nuncijai, diplomatai, raštininkai ir amatininkai, vienuoliai, intelektualai ir mokslininkai, pirkliai, vienuoliai ir kariūnai, menininkai, muzikantai ar politikai, keliaujantys tranzitu ir susipažinti su pačia Lietuva. Visi, kurie paliko savo įspaudus mūsų istorijoje ir parsivežė įspūdžius, užfiksuotus duomenis dienoraščiuose, korespondencijoje, parašę pirmuosius „kelionių vadovų“ prototipus, fiksavę įspūdžius kelionių donatorių ataskaitose, parašę savo atsiminimus ar memuaruose fiksavę jau kiek susigulėjusius įspūdžius, kūrė visos šalies ir Trakų miesto pasaulinį įvaizdį. Kartografų, dailininkų užfiksuoti atvaizdai, o vėliau atsiradusios fotografijos ir filmuota medžiaga yra išsamūs, nuoseklūs ir veik neabejotino turinio šaltiniai.
Trakų miestui teko nemenkas vaidmuo palaikant tiek ekonominius, tiek politinius ryšius su užsienio valstybėmis. Šis miestas, kaip joks kitas, siejamas su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytauto valdymo epocha – XV a. pr. Trakai buvo klestintis miestas, jame lankėsi daug pirklių, garbingų svečių, užsienio pasiuntinių, kurie buvo priimami Salos pilies rūmų reprezentacinėje menėje.
Kviečiame šio konkurso dalyvius taip pat įgyvendinti diplomatinę misiją – paroda virtę jūsų darbai, kaip spalvingas kelionių vadovas pristatys patrauklų, įvairų, nenuobodų svetingo miesto veidą. Konkurso tarptautiškumas talkina ręsti vis naujus Trakų diplomatijos tiltus, o konkursantai taps tais ambasadoriais, kurie Trakus pristato pasauliui kaip unikalią, naujų atradimų, didingos istorinės praeities, dabartimi gyvenančią ir ateičiai įsipareigojančią vietą.

Konkurse gali dalyvauti dailininkai profesionalai ir 419 metų amžiaus vaikai bei moksleiviai.

Ekslibrisų siuntimas:

Ne Europos šalims: darbai turi būti išsiųsti iki 2024 m. birželio 1 d. (imtinai, galioja pašto registracijos data).
Europos šalims: darbai turi būti išsiųsti iki 2024 m. birželio 10 d. (imtinai, galioja pašto registracijos data).

Visą informaciją apie konkurso sąlygas ir dalyvio anketą rasite:

DAILININKAI PROFESIONALAI

1. KONKURSO NUOSTATAI (.PDF)

VAIKAI IR JAUNIMAS

2. KONKURSO NUOSTATAI (.PDF)

PROJEKTO KOORDINATORĖ

Živilė Barkauskaitė

El. p. zivile.barkauskaite@trakaimuziejus.lt

Tel. Nr. +370 611 85612, +370 528 53947

Š. m. kovo 29-ąją, Lietuvos įstojimo į NATO aljansą dieną, 14.00 val. Trakų istorijos muziejus kviečia į didingoje Trakų Salos pilyje atidaromą parodą Senieji Trakai – Tikroji sostinė“ bei Kyjivo (Ukraina) vaikų studijos „Muzikinė akademija“ mokinių koncertą.

2022 m. NATO Parlamentinė Asamblėja, baigdama šią pavasario sesiją, plenariniame posėdyje priėmė deklaraciją „Kartu su Ukraina“.

Dokumente be išlygų smerkiamas neišprovokuotas Rusijos karas prieš Ukrainą ir išsakomas tvirtas palaikymas Ukrainos demokratijai, nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui. Pabrėžiama, kad atmetamos bet kokios Rusijos pastangos legitimuoti okupaciją ir teritorijos aneksiją, rengiant neteisėtus rinkimus ir referendumus. Konstatuojama, kad karas Ukrainoje, nepriimtina ir agresyvi retorika, ultimatumai NATO sąjungininkams ir partneriams, taip pat grasinimai biologiniais, cheminiais, radiologiniais ir branduoliniais ginklais patvirtina, kad Rusijos veiksmai yra rimčiausia grėsmė Europos saugumo architektūrai ir įstatymų viršenybe grįstai pasaulio tvarkai. Visa tai iš esmės keičia geopolitinę situaciją ir sukuria naują strateginę realybę, kurią NATO aljansas ir partneriai turi nedelsiant priimti.

Todėl, tokią išskirtinę Lietuvai dieną, prieš parodos atidarymą, lankytojus maloniai kviečiame į Kyjivo (Ukraina) vaikų studijos „Muzikinė akademija“, vadovaujamos N. Koptenkovos, mokinių koncertą. Jaunieji muzikantai gros smuikais, fleitomis bei ukrainiečių vaikų piešinių projekcijomis kalbės apie pergalę ir viltį.

Kviečiame būti drauge – kovo 29 d. (penktadienį), Trakų Salos pilyje (Karaimų g. 43C, Trakai), Didžiojoje menėje nuo 14.00 val.

Parengė: Živilė Barkauskaitė, direktoriaus pavaduotoja muziejinei ir kultūrinei veiklai

El. p. zivile.barkauskaite@trakaimuziejus.lt

Tel. Nr. +370 611 85612

Mieli Trakų Salos pilies lankytojai!

Informuojame, kad pilies Kunigaikščių rūmuose vykdomi tvarkybos darbai.

Saugodami paveldą ir kurdami naują kokybę, atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Mieli Trakų Salos pilies lankytojai!

Š. m. kovo 18-22 d. dėl vykdomų pilies tvarkybos darbų bei montuojamų pastolių bus uždarytas lankymui Kunigaikščių rūmų kairysis sparnas.

Atsiprašome už laikinus nepatogumus.

Šventinį koncertą dovanoja VYRŲ VOKALINIS ANSAMBLIS SENI DRAUGAI (vadovas Petras Garšva)

Apie ansamblį: 1960 m. rugsėjo mėn. Buivydiškių žemės ūkio technikumo dėstytojai susibūrė į kvartetą, kuriam vadovavo Algis Vaitkus. Po metų kvartetas išaugo į ansamblį ir per aštuoniolika metų aktyviai vykdė savo veiklą: dalyvavo gausybėje peržiūrų, įvairiuose renginiuose, konkursuose, radijo ir televizijos laidose. 1995 m. ansambliui vadovauti pradėjo dabartinis vadovas, kompozitorius Petras Garšva, kuris harmonizavo, aranžavo bei kūrė daugelį ansamblio atliekamų dainų. Vadovaujant P. Garšvai laimėta ne viena prizinė vieta: televizijos laidose, konkurse „Sidabriniai balsai“, respublikinių švenčių minėjimuose. Vokalinis ansamblis „Seni draugai“ dažnai koncertuoja įvairiuose renginiuose, religinėse šventėse, bažnytinių pamaldų metu.

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime drauge!Medininkų pilies lankymas ir koncertas – NEMOKAMI.

Kviečiame atvykti į valstybingumo lopšį, senąją Lietuvos sostinę – Trakus, aplankyti Salos pilyje įkurtas ekspozicijas, čia pasisemti istorinių žinių, praeities valdovų galybės ir išminties, įkvėpimo ir drąsos ateities darbams. Vasario 16-ąją paminėkime stiprindami istorinę atmintį ir puošdamiesi tautine atributika! Ją lankytojams dovanoja Jus mylintis Trakų istorijos muziejus. Lipdukus su trispalvėmis ir nemokamus įėjimo bilietus galima pasiimti bilietų kasoje. Muziejaus lankymas, edukaciniai užsiėmimai ir ekskursijos nemokamai.

Vasario 16-ąją – Lietuvos valstybės atkūrimo dieną švęskime drauge!

Programa:

Trakų Salos pilies ekspozicijos lankymas (10.00–17.30 val.)

Kūrybinės dirbtuvėlės „Geltona, žalia, raudona” (11.00 val. Kunigaikščių rūmai, donžonas, edukacinė klasė)

Paskaita / diskusija „Lietuvos valstybingumo simboliai” (12.30 val. Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)

Apžvalginės ekskursijos po Trakų Salos pilį (12.30–15.00 val. kas pusvalandį)

Medinė dėlionė „Trakų Salos pilis” (13.30 val. Kunigaikščių rūmai, donžonas, edukacinė klasė)

Edukacinė veikla „Lietuvos pinigų istorija nuo mainų iki lito” (14.30 val., Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)


Edukacinė veikla „Viduramžių karyba” (16.00 val. Įvažiavimo bokštas, edukacinė klasė)

Parodos lankymas: Tarptautinio ekslibrisų konkurso „TIM-75“ (TIM – Trakų istorijos muziejus) dalyvių paroda

NEMOKAMAI

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika