trakų 
istorijos 
muziejus

Kovo 11-ąją visa Lietuva mini vieno svarbiausių šalies istorijos įvykių – Nepriklausomybės atkūrimo – 30-ąją sukaktį. Trakų istorijos muziejus džiaugiasi, galintis suteikti unikalią galimybę apžiūrėti muziejaus rinkiniuose saugomą istorinę medžiagą, susijusią su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo įvykiais.

Lietuvos istorijos instituto direktorius dr. Alvydas Nikžentaitis yra pažymėjęs, kad būtent dabar atėjo laikas švęsti Kovo 11-ąją: „Kai istorikai kalba apie praeitį, jie lygina dabartinę epochą su ankstesnėmis. Mes labai daug pasiekėme. Lietuva niekada nebuvo tokia demokratiška, tokia saugi ir ekonomiškai turtinga. Taip, mes dabar gyvename savo aukso amžiaus trisdešimtmetį. Nereikia pamiršti tos erdvės, iš kurios išėjome, ir tų skaudžių kataklizmų, kuriuos lietuvių tauta išgyveno. Trys Baltijos šalys ir šiandien yra ta zona, kuri skiria laisvą pasaulį nuo nelaisvo.“

Matome, kad 1990 m. kovo 11-oji yra labai aiški riba, padalijusi Lietuvos ir jos piliečių gyvenimus į tai, kas buvo iki jos prieš 30 metų ir po jos – iki šiandienos. Muziejaus šios parodos eksponatai atspindi Nepriklausomybės paskelbimo dieną visoje šalyje tvyrojusį galingą vienybės jausmą, žmonių pasiryžimą bei drąsą eiti laisvės keliu. Ši data visad primins tą svarbią kiekvienam Lietuvos piliečiui žinią.

Tarp parodos eksponatų – dokumentiniai laisvės kelio liudijimai iš muziejaus raštijos rinkinio – laikraščiai su įkvepiančiais savo turiniu straipsniais, fotografijomis, jais išreiškiamas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo vyksmas, suvenyrai, skirti Nepriklausomai Lietuvai. Parodoje eksponuojamose fotografijose galima matyti užfiksuotas mitingų, surengtų Lietuvos Nepriklausomybei palaikyti, akimirkas. Parodoje tai pat galima pamatyti ir Kovo 11-osios įamžinimui skirtus plakatus, medalius, monetas ir jų projektus, apdovanojimo raštus, pažymėjimus, – užfiksuoti įsimintiniausi Lietuvos istorijos lūžio momentai, lėmę Lietuvos valstybingumo atkūrimą, ne tik atskleidžia Tautos dvasią ir nemarumą kelyje į Laisvę, bet ir sukūrė išliekamąsias istorines vertes. Paroda jaunajai, jau nepriklausomoje valstybėje gimusiai kartai suteikia galimybę pamatyti, kaip jų tėvai ir seneliai kovojo už savo ir jų, už mūsų visų – Laisvę. Muziejus šia paroda nori paskatinti pagrįstą pasididžiavimą, jog prieš tris dešimtmečius pirmieji Baltijos šalyse atkūrėme demokratine santvarka besiremiančią nepriklausomą valstybę.

Paroda veiks iki 2020 m. balandžio 30 dienos. Minėdamas Kovo 11-ąją bei sveikindamas savo lankytojus su laisvės bei kalendoriniu pavasariu, Trakų istorijos muziejus kviečia apžiūrėti ir kitas ekspozicijas bei parodas.

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika