trakų 
istorijos 
muziejus
Parodos

Paroda „Fortai: spalvų invazija”

Paroda „Fortai: spalvų invazija”

„Fortai: spalvų invazija“ – aštuonių fotomenininkų, Kauno taikomosios dailės mokyklos fotografijos absolventų: Lino Andriekaus, Audronės Armonavičienės, Jurgitos Imbrazienės, Dovilės Juknaitės, Gabrielės Klimavičiūtės, Ailando Legačinsko, Agnės Matiušaitės, Audronės Streikutės – Ketlėrienės paroda. Tai žaismingas ir kartu rimtas bei atsakingas požiūris į kultūros paveldą per fotografijos prizmę.

                Parodos darbų objektas – Kauno tvirtovė. Tai poligoninio tipo gynybinė sistema, statyta 1882 – 1915 metais Kauno mieste ir jo apylinkėse. Ji buvo viena iš keturių stipriausių karinių tvirtovių Rusijos imperijoje ir atspindėjo to meto inžinerijos ir architektūros galimybes. Fotomenininkai nusprendė, kad šio unikalaus Kauno miesto ir rajono kultūros paveldo apleista dalis nėra vien tik stūgstantys griuvėsiai, šie gynybiniai statiniai alsuoja istorija ir turi savo aurą. Tad menininkai nusprendė neįprastai parodyti jų didybę ir grožį plačiajai visuomenei.

                Parodoje „Fortai: spalvų invazija“ atsisakoma įprastinės Kauno tvirtovės vaizdavimo stilistikos: dokumentinio žanro, monochrominio nuotraukų pateikimo, dažniausiai vaizduojamo eksterjero. Fortus užplūsta spalvos, kurios fortifikaciniuose objektuose perteikia jų tūrį, struktūrą, išryškina detales, statinių būklę ir atmosferą. Visa tai – ne kompiuterinės manipuliacijos. Fotografuota tamsoje naudojant blykstes ir fotografinius filtrus, todėl kiekvienas išgautas kadras yra unikalus.

                Paroda „Fortai: spalvų invazija“tai dviejų bendruomenių, Viešosios įstaigos Kauno tvirtovės parkas ir fotomenininkų,  susijungimo bendram tikslui rezultatas. Fotografams gidai suteikė istorines žinias apie Kauno tvirtovės paskirtį ir jo svarbą, atkreipė dėmesį į kiekvieno forto išskirtinumą, leido jiems patekti į saugomus objektus tamsiu paros metu. Pasiektas rezultatas – tai unikalus požiūris į turimą paveldą ir kartu kvietimas aplankyti bei atrasti šias pamirštas erdves.

                Už bendradarbiavimą ir suteiktą pagalbą dėkojame: Viešajai įstaigai Kauno tvirtovės parkas, Kauno tvirtovės asociacijai bei jų gidėms – Vitai Valantikonytei ir Kamilei Riaubaitei, Kauno taikomosios dailės mokyklai, fotografijos mokytojams Raimundui Bulotai, Robertui Misiukoniui, Kristinai Stankuvienei- už palaikymą, idėjas ir paramą, kūrybinėms dirbtuvėms „Už rėmų“- už pagalbą realizuojant parodą, UAB Užuovėja- už kokybišką spaudą.

Parodos “Fortai: spalvų invazija“ autoriai

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika