trakų 
istorijos 
muziejus
Parodos

Vaidoto Janulio grafikos darbų paroda

Vaidoto Janulio grafikos darbų paroda

Liepos 15 d., penktadienį, Trakų Salos pilyje atidaroma Vaidoto Janulio grafikos darbų paroda, kurioje bus galima išvysti šilkografijos ir skaitmeninės grafikos technikomis sukurtų darbų. Dirba lakštinės grafikos, ekslibriso, knygų iliustracijos, kaligrafijos, akvarelės, objektų, tapybos ir instaliacijos srityse.

Autoriaus darbuose dominuoja fantasmagorijos, post siurrealizmo elementai ir apraiškos. Pasak prof. Vaidoto Janulio, „temų ratas gana platus - nuo skraidančių žuvų iki paskutinės vakarienės. Stabtelint ties kiekvienu darbu, stebint minčių kelionę į save, galima susikurti savąjį pranešimą ir perskaityti jį taip, kaip patinka. Tačiau kiekviename grafikos lakšte, kuriame fiksuojamas laiko įspaudas įvairiuose paviršiuose, sustingęs laikas, suakmenėjusi fosilija ar praėjusių amžių būtybė, priešpriešinamas dekoratyvaus drugelio ar kokio vabzdžio, svirplio (laikinumo) elementas, susijungiantis su rūdimis, sienos grublėtumu, kosminiu sprogimu, pasivaikščiojimu įsivaizduojamoje planetoje, kosmose. Du akrobatai su klounų kepuraitėmis, kurie bando išlaikyti pusiausvyrą ant trapaus spalvos brūkšnio („Džigas su vabalais“). Viena akimi į stebėtoją žvelgia milžiniška žuvis/roplys geltoname fone turėjo būti pavadinta „gyvuliu“, bet vėliau darbas tapo įvardintas „Fobija“, kad galėtume atpažinti saviškes. Tikiuosi darbai neiššauks fobijų, o ves spalvų ir kompozicijų vingiais, pasakos savas istorijas. Kurias kiekvienas pamatysime savaip“.

V. Janulis gimė Šiauliuose ir baigė Šiaulių universiteto meno fakultetą, kuriame vėliau dirbo profesoriumi. Šiuo metu kuruoja Šiaulių apskrities P. Višinskio viešosios bibliotekos galerijos parodas.

Nuo 1982 m. dalyvauja respublikinėse ir tarptautinėse parodose Latvijoje, Estijoje, Rusijoje, Vengrijoje, Olandijoje, Belgijoje, USA, Australijoje, Meksikoje, Lenkijoje, Anglijoje, Ukrainoje, Danijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Japonijoje; organizuoja projektus ir plenerus, yra respublikinių ir tarptautinių konkursų narys bei ekspertas. Surengė apie 40 personalinių parodų. Respublikiniuose konkursuose, trienalėse bei bienalėse yra pelnęs pirmąsias, antrąsias, trečiąsias vietas, apdovanotas diplomais ir prizais. 2010 ir 2018 m. apdovanotas Šiaulių miesto kultūros ir meno premijomis. Nuo 1992 m. Lietuvos Dailininkų sąjungos narys, 2010 m. Lietuvos Mokslininkų sąjungos ,,Salduvė” narys.

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika