trakų 
istorijos 
muziejus
Renginiai, naujienos

PASAULIO KULTŪROS DIENA – 2023

PASAULIO KULTŪROS DIENA – 2023

Kiekvienas laikotarpis, kiekviena žmonių karta palieka ryškesnius ar blankesnius savo kultūros pėdsakus. Tie pėdsakai – apčiuopiami, daiktiški materialinės kultūros paminklai, kuriuos mes galime pamatyti muziejuose, istoriniuose miestuose ir kitur. Antrus metus tenka pasitikti Pasaulio kultūros dieną vykstant karui Ukrainoje. Antrus metus Pasaulio šviesuomenė įsitikina, kad agresijos metu kultūra tampa taikiniu ir kultūra tampa skydu. Nors muziejaus vaidmuo ir funkcijos keičiasi, jo pagrindiniai tikslai išliko panašūs – auklėti, šviesti, teikti žinias ir lavinti skonį. Dabar visuomenės ir muziejaus santykiai radikaliai pasikeitė – atsisakęs pranašumo demonstravimo, muziejus ėmė tarnauti savo lankytojams.

75-ąją veiklos sukaktį Trakų istorijos muziejus pasitinka šūkiu „Bendrystėje – jėga!“ Priešingai nei prieš keletą dešimtmečių, šiuolaikiniame pasaulyje muziejai vertinami ne tik dėl savo kolekcijų įvairovės, finansavimo dydžio ar procesų modernumo, bet dėl reikšmės ir naudos, kurią jie teikia visuomenei. Todėl didžiulis vaidmuo tenka bendrystei ir darniam bendradarbiavimui su suinteresuotomis šalimis – politikais, įstatymų leidėjais, mokslininkais, menininkais, socialiniais darbuotojais, švietimiečiais, verslo atstovais, tautinių bendrijų ir mažumų atstovais, Pasaulio lietuvių bendruomenės nariais, visuomenininkais ir kitais, mylinčiais savo kraštą, jo istoriją, tradicijas, o, svarbiausia, skiriančiais savo gyvenimo laiką ir energiją švietėjiškai veiklai, istorinio turinio projektams ir jų sklaidai visuomenėje. Renginio metu bus įteiktos padėkos ir atminimo dovanos Muziejaus veiklos partneriams, bičiuliams ir rėmėjams.

Puoselėdamas dėkingumo tradiciją, Trakų istorijos muziejus yra įsteigęs apdovanojimą „Kultūros Riterio žiedas“, kuriuo apdovanojami fiziniai bei juridiniai asmenys, institucijos ir organizacijos, kolegialiai su Trakų istorijos muziejumi įgyvendinę kultūrinio turinio, svarbius Lietuvos kultūrai, Trakų krašto istorijai, sulaukusius didelio rezonanso projektus, veiklas ar iniciatyvas, prisidėję finansiškai prie išvardintų misijų įgyvendinimo. Šis apdovanojimas jau yra įteiktas iškiliems asmenims: vienam žinomiausių Lietuvos medievistų, Vilniaus universiteto rektoriui, profesoriui, Rimvydui Petrauskui, LR Seimo narei ir ištikimai Muziejaus bičiulei Editai Rudelienei, dailininkui, poetui, Savicko dailės mokyklos vadovui Raimondui Savickui, Lietuvos totorių bendrijų sąjungos pirmininkui Motiejui Jakubauskui, kunigui ir misionieriui Antanui Saulaičiui SJ bei kultūros renginių organizatorei, dailininko Aleksandro Vozbino fondo bendraįsteigėjai Dianai Rakauskaitei-Vozbinienei.

Šiemet „Kultūros Riterio žiedo“ apdovanojimas bus įteikiamas Lietuvos Respublikos ambasadoriui Lenkijoje Eduardui Borisovui, Trakų miesto garbės pilietei, ambasadorei, rašytojai ir literatūros vertėjai dr. Halinai Kobeckaitei bei trakiečiui, filosofui Arnui Vainauskui, dovanojusiam Muziejui šeimos relikvijas, tarp kurių – tarpukario Lietuvos vidaus reikalų ministro Petro Aravičiaus Vytauto Didžiojo 2 laipsnio ordino žvaigždė ir Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 3 laipsnio ordinas.

Muzikinę renginio nuotaiką kurs ilgamečiai Muziejaus bičiuliai – grupė „Hansanova“.

Sveikiname visus Pasaulio kultūros dienos proga ir linkime, kad Jums nepritrūktų kūrybinio polėkio, atkaklumo, šviesių minčių ir įkvėpimo!

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika