trakų 
istorijos 
muziejus
Renginiai, naujienos

Trakų Salos pilyje – Kyjivo vaikų studijos „Muzikinė akademija“ koncertas!

Trakų Salos pilyje – Kyjivo vaikų studijos „Muzikinė akademija“ koncertas!

Š. m. kovo 29-ąją, Lietuvos įstojimo į NATO aljansą dieną, 14.00 val. Trakų istorijos muziejus kviečia į didingoje Trakų Salos pilyje atidaromą parodą Senieji Trakai – Tikroji sostinė“ bei Kyjivo (Ukraina) vaikų studijos „Muzikinė akademija“ mokinių koncertą.

2022 m. NATO Parlamentinė Asamblėja, baigdama šią pavasario sesiją, plenariniame posėdyje priėmė deklaraciją „Kartu su Ukraina“.

Dokumente be išlygų smerkiamas neišprovokuotas Rusijos karas prieš Ukrainą ir išsakomas tvirtas palaikymas Ukrainos demokratijai, nepriklausomybei, suverenumui ir teritoriniam vientisumui. Pabrėžiama, kad atmetamos bet kokios Rusijos pastangos legitimuoti okupaciją ir teritorijos aneksiją, rengiant neteisėtus rinkimus ir referendumus. Konstatuojama, kad karas Ukrainoje, nepriimtina ir agresyvi retorika, ultimatumai NATO sąjungininkams ir partneriams, taip pat grasinimai biologiniais, cheminiais, radiologiniais ir branduoliniais ginklais patvirtina, kad Rusijos veiksmai yra rimčiausia grėsmė Europos saugumo architektūrai ir įstatymų viršenybe grįstai pasaulio tvarkai. Visa tai iš esmės keičia geopolitinę situaciją ir sukuria naują strateginę realybę, kurią NATO aljansas ir partneriai turi nedelsiant priimti.

Todėl, tokią išskirtinę Lietuvai dieną, prieš parodos atidarymą, lankytojus maloniai kviečiame į Kyjivo (Ukraina) vaikų studijos „Muzikinė akademija“, vadovaujamos N. Koptenkovos, mokinių koncertą. Jaunieji muzikantai gros smuikais, fleitomis bei ukrainiečių vaikų piešinių projekcijomis kalbės apie pergalę ir viltį.

Kviečiame būti drauge – kovo 29 d. (penktadienį), Trakų Salos pilyje (Karaimų g. 43C, Trakai), Didžiojoje menėje nuo 14.00 val.

Parengė: Živilė Barkauskaitė, direktoriaus pavaduotoja muziejinei ir kultūrinei veiklai

El. p. zivile.barkauskaite@trakaimuziejus.lt

Tel. Nr. +370 611 85612

trakų 
istorijos muziejus

darbo laikas

Kovas, balandis,
spalis, lapkritis
II-VII 10:00 – 18:00 val.

Gegužė – rugsėjis
I – VII 10:00 – 19:00 val.

Gruodis – vasaris
III – VII 10:00 – 18:00 val.

kontaktai

Tel:+370 528 55297
Įmonės kodas: 190757189
Kęstučio g. 4
Trakai, LT – 21104

sprendimas

© 2020 Trakų istorijos muziejus
Privatumo politika